Northwest Catholic Softball League

Playoff Trophies

Playoff Trophies

The winners on the trophies are listed below. Division 1 includes winners from 1959

Division 1

Division 2

Division 3

Division 1

YearTeam
2021St. James Novi
2020None
2019St. Mary COOJ Westland
2018O.L. Loretto Redford
2017O.L. Loretto Redford
2016St. Kenneth Plymouth
2015St. Robert Bellarmine Redford
2014St. Damian Westland
2013O.L. Loretto Redford
2012O.L. Loretto Redford
2011O.L. Loretto Redford
2010St. Valentine Redford
2009St. Genevieve Livonia
2008St. Michael Livonia
2007St. Genevieve Livonia
2006St. Genevieve Livonia
2005St. Genevieve Livonia
2004St. Genevieve Livonia
2003St. Michael Livonia
2002St. Edith Livonia
2001Devine Child Dearborn
2000St. Michael Livonia
1999St. Edith Livonia
1998St. Edith Livonia
1997St. Robert Bellarmine Redford
1996St. Robert Bellarmine Redford
1995St. Valentine Redford
1994St. Genevieve Livonia
1993St. Edith Livonia
1992St. Edith Livonia
1991St. Robert Bellarmine Redford
1990St. Edith Livonia
1989St. Edith Livonia
1988St. Christopher Detroit
1987Devine Child Dearborn
1986St. John Neuman Canton
1985St. John Neuman Canton
1984St. John Neuman Canton
1983St. Edith Livonia
1982Precious Blood Detroit
1981St. Bernardine Westland
1980St. Cecelia Detroit
1979St. Cecelia Detroit
1978St. Bernardine Westland
1977St. Cecelia Detroit
1976St. Bernardine Westland
1975St. Genevieve Livonia
1974St. Genevieve Livonia
1973St. Christopher Detroit
1972St. Bernardine Westland
1971St. Cecelia Detroit
1970St. Christopher Detroit
1969O.L. Gate of Heaven Detroit
1968St. Damian Westland
1967St. Thomas Aqunas Detroit
1966St. Christopher Detroit
1965St. Agatha Redford
1964St. Christopher Detroit
1963O.L. Loretto Redford
1962O.L. Loretto Redford
1961St. Christopher Detroit
1960St. Mary's Redford
1959I.H.M. Detroit

Division 2

YearTeam
2021St. Priscilla Livonia
2020None
2019St. Genevieve Livonia
2018St. Genevieve Livonia
2017St. Priscilla Livonia
2016St. Robert Bellarmine Redford
2015St. Genevieve Livonia
2014St. John Neuman Canton
2013Our Lady of Sorrows Farmington Hills
2012St. Genevieve Livonia
2011St. Damian Westland
2010St. Raphael Westland
2009St. Theodore Westland
2008St. Edith Livonia
2007St. Edith Livonia
2006St. Theodore Westland
2005St. James Novi
2004St. Alexnander Farmington Hills
2003St. Robert Bellarmine Redford
2002St. Sabina Dearborn Hgts
2001St. Hilary Redford
2000St. Robert Bellarmine Redford

Division 3

YearTeam
2021St. Robert Bellarmine Redford
2020None
2019St. Thomas A'Becket Canton
2018St. Genevieve Livonia
2017St. Genevieve Livonia
2016Holy Family Novi
2015Transfiguration Southfield
2014Our Lady of Grace Dearborn Hgts
2013Our Lady of Good Counsel Plymouth
2012St. Thomas A'Becket Canton
2011St. Michael Livonia
2010St. Damian Westland
2009St. Linus Dearborn Heights
2008St. Damian Westland
2007Our Lady of Sorrows Farmington Hills
2006St. Bernardine Westland
2005St. Damian Westland
2004Our Lady of Sorrows Farmington Hills
2003Our Lady of Sorrows Farmington Hills
2002St. Damian Westland
2001St. Mary Wayne
2000Our Lady of Grace Dearborn Hgts

Division 4

YearTeam
2022O.L. Sorrows